Jakie wybrać rękawice bramkarskie?

 Jakie rękawice bramkarskie wybrać Jakie rękawice bramkarskie wybrać
To najczęściej zadawane pytanie. A więc jakie rękawice wybrać? Czym się kierować? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Na naszym rynku jest obecnie cała masa rękawic bramkarskich różnych producentów.Nie chciałbym tutaj sugerować jakiejś jednej firmy ale podpowiem na co zwrócić uwagę przy zakupie rękawic dla początkującego bramkarza i bramkarza który potrzebuje sprzętu lepszej jakości. Jeśli chodzi o bramkarzy początkujących to zwracamy uwagę na komfort użytkowania.

Rękawice muszą być dopasowane do dłoni aby czucie piłki było bardzo dobre i aby chroniły dłoń w wystarczający sposób.

Nie muszą to być rękawice z usztywniaczami mające w swoim założeniu ochraniać palce przed urazami.Powodują one iż dłoń jest mniej plastyczna i usztywniona co ma duży wpływ na jakość chwytu. Ważne jest aby rękawice miały dobre zapięcie na nadgarstku aby się nie odpinały podczas treningu.

Jaką wybrać piankę?

Trzeba tutaj zaznaczyć iż im droższe rękawice tym lepsza pianka co przekłada się na możliwości chwytne rękawicy.Będą to rękawice z naturalnym lateksem które rzeczywiście będą miały bardzo dobry „klej” ale ich cena będzie wysoka i co ważne ich żywotność będzie krótsza.Uważam iż początkujący bramkarz nie musi mieć takich rękawic ,wystarczą rękawice które będą miały cechy o których wspominałem wcześniej ,a pianka będzie z lateksu sztucznego co spowoduje większą wytrzymałość co przełoży się na dłuższy czas użytkowania rękawicy.

W przypadku rękawic paradoksalnie droga rękawica nie koniecznie będzie oznaczała długi czas użytkowania a wręcz przeciwnie.

Myślę że nie warto przepłacać a przedział cenowy dla takich rękawic dla początkującego bramkarza to pomiędzy 50-120 zł

Jeśli chodzi o bramkarzy zaawansowanych to wybór rękawic będzie już sprawą indywidualną co do marki czy kroju rękawicy. Jedni będą woleli bronić w klasycznych rękawicach drudzy w kroju negativ cat ,a jeszcze inni w rollfingerach.

Czym się zatem kierować?

Po pierwsze komfort ,to znaczy dobre czucie piłki ,rękawica dopasowana lub trochę większa każdy musi sam podjąć decyzję w której rękawicy będzie się czuł lepiej.

Dobre zapięcie usztywniające nadgarstek no i pianka.Tutaj producenci mają pełną paletę różnego rodzaju zastosowań pianek które dostosowane są do warunków atmosferycznych ,nawierzchni na jakiej będą użytkowane i przeznaczenia tzn.trening czy mecz.

Na trening sugeruję piankę z większą odpornością na ścieranie ,natomiast rękawice meczowe z pianką o bardzo dobrych właściwościach chwytnych.

Ceny takich rękawic zaczynają się w zależności od producenta od 150 zł.

Aby rękawice spełniały swoją funkcję należy pamiętać o ich odpowiednim użytkowaniu.

Do czyszczenia stosujemy detergenty przeznaczone do tego celu. Na rynku jest wiele płynów przeznaczonych tylko do mycia rękawic bramkarskich.Jest to bardzo dobre rozwiązanie ponieważ rękawica prawidłowo umyta w płynie dłużej zachowuje właściwości chwytne lateksu co przedłuża jej żywotność.